online danışmanlık; hukuk bürosu; hukuk danışmanlık; online avukat; online avukat görüşme; online hukuki danışmanlık

Hukuki Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Hukuki danışmanlık hizmeti, mevcut bir hukuki ihtilafın çözüme kavuşturulması adına atılması gereken adımların belirlenmesi için olduğu kadar, ileride karşılaşılabilecek hukuksal sorunların henüz ortaya çıkmadan önce tespit edilip önüne geçilebilmesi için en başından bilinçli adımlar atmak adına da başvurulan bir yöntemdir.

Hukuki danışmanlık hizmeti için vekaletnameye bağlanan bir avukat-müvekkil ilişkisinin kurulması gerekmemektedir. Hukuki destek ihtiyacı içinde olan kişi veya kurum, danışmanlık hizmetinden yararlanmak istediği hukuk bürosu veya avukat ile gerekli bilgileri paylaşarak bu ihtiyacını doğrudan temin edebilmektedir.

Online Hukuki Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti ihtiyacınızı, internet erişimizin olduğu her yerde, masaüstü bilgisayarınızdan, dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya cep telefonunuzdan, dilediğiniz gün ve saatte, tercih ettiğiniz Kulaçoğlu Hukuk Bürosu avukatı ile canlı görüntülü görüşme yoluyla karşılamanızı sağlayacak bir platformdur. 

Hukuki danışmanlık hizmetindeki klasik yöntem, danışanın, hizmet alacağı avukat ile bizzat ve yüz yüze gerçekleştirdiği görüşmeler olarak ifade edilebilirdir. Ne var ki, ilerleyen teknolojinin yanı sıra, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının getirdiği ivmeyle beraber, hemen her alanda olduğu gibi hukuk alanında da dünyanın herhangi bir yerinde, evden ya da işyerinden çıkmaya gerek olmaksızın, online hukuki danışmanlık hizmeti alınması mümkündür.

Gündelik hayatın yoğunluğunda hukuk bürosunu bizzat ziyaret etme zamanı ve imkanı olmayan kişiler, gün içerisinde buldukları kısıtlı zaman aralıklarında, internet erişimlerinin olduğu herhangi bir yerde hukuki danışmanlık hizmeti alabilmektedirler. Başka bir deyişle, farklı şehirlerde, hatta farklı ülkelerde bulunanların, konum engeline takılmaksızın hukuki destek ihtiyaçlarını temin edebilmeleri, online hukuki danışmanlık hizmeti ile mümkün hale gelmiştir.

ONLINE Hukuki Danışmanlık Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

Mevzuatımız uyarınca, avukatın bilgi ve tecrübesi paralelinde, profesyonel kimliğine binaen sunduğu hukuki danışmanlık hizmeti karşılığında ücret alması, yasal bir zorunluluktur. Bu bağlamda, yüz yüze ya da online olması fark etmeksizin hukuki danışmanlık hizmeti, her yılın başında Resmi Gazete’de yayımlanan güncel Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine uygun olarak belirlenen ücret karşılığında sunulmaktadır. Tarifede belirtilen ücretler, hukuki danışmanlık hizmeti karşılığında avukatların talep edebilecekleri asgari ücretler olup, online.Kulaçoğlu üzerinden hukuki danışmanlık hizmeti almak için danışan tarafından tercih edilen avukata göre ücretler farklılık gösterebilir.

Danışanlar, randevu saatinden önce, hiçbir gerekçe göstermeksizin görüşme talebinden vazgeçebilirler. Danışanın görüşme talebinden vazgeçme beyanının Kulaçoğlu Hukuk Bürosuna iletilmesi halinde derhal ücret iade süreci başlatılır. Ödeme yapılan bankaya bağlı olarak birkaç gün içerisinde ödeme yapılan hesaba ücret iadesi yansıtılır.

Online Danışmanlık
Görüntülü Hukuki Danışmanlık Sistemi'ne üye olarak, avukatınızla ister derhal, isterseniz randevu alarak canlı görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Görüşme Oluştur
K.H.B. ONLINE Hukuki Danışmanlık Sistemi
Nasıl Çalışır?

Sisteme kolayca üye olarak avukatınızla ister anlık olarak isterseniz dilediğiniz saat aralığında randevu alarak canlı görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Müvekkil girişi için sisteme cep telefonu numaranız ile kaydınızı yapın.

 Görüşmek istediğiniz avukatı seçin.

 Uyuşmazlığınız / Davanız ile ilgili bilgileri ve dosyaları görüşmeniz öncesi avukata iletin.

 Ödeme bilgilerinizi kontrol ederek, ödeme işleminizi gerçekleştirin.

 Ödemeniz onaylandıktan sonra telefonunuza gelen görüşme bilgilendirmesinin ardından görüşmeniz başlasın.

Sistem Hakkında

Bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan herhangi bir eklenti indirmenize gerek olmaksızın Görüntülü Hukuki Danışmanlık Sistemi kullanılabilir.

256Bit SSL ile korunan sayfamızda güvenle ödemenizi ve görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konuşmanızda görüntünüzü gizleyebilirsiniz.

Randevunuzu 2 saat öncesine kadar iptal edip ödemenizin iadesini sağlayabilirsiniz.

Bağlantı ücretleri Türkiye Barolar Birliği tarafından yıllık olarak belirlenen “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” üzerinden hesaplanmaktadır.

ONLINE Hukuki Danışmanlık Hizmetinden
Nasıl Faydalanabilirim?

Kulaçoğlu Hukuk Bürosu, müvekkil ve danışanlarının hukuki destek taleplerini internet vasıtasıyla görüntülü olarak karşılayabilmek için online.kulacoglu.av.tr sitesinde bulunan Online.Kulaçoğlu Görüntülü Hukuki Danışmanlık Sistemi üzerinden hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen danışanların şu adımları izlemeleri gerekmektedir:

 • İnternet erişimi olan herhangi bir yerde, cep telefonu, tablet, masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile online.kulacoglu.av.tr adresine giriş yapın.
 • Sisteme cep telefonu numarası ile kaydolarak bir hesap oluşturun.
 • Danışmanlık almak istediğiniz avukatı listeden seçin.
 • Avukatın “Çevrimiçi” olması halinde derhal görüşmeye başlayabilirsiniz.
 • Dilerseniz, görüşme için ileriki bir tarihte randevu da oluşturabilirsiniz.
 • Randevu oluşturma sürecinin 2.adım olan “Uyuşmazlık Bilgileri” kısmında, hukuki danışmanlık hizmeti almak istediğiniz konuyu kısaca özetleyerek, avukatınıza ön bilgilendirme yapabilirsiniz.
 • Bu aşamada, konuya dair avukatınızla paylaşmak istediğiniz her türlü belge ve dokümanı, sisteme yükleyerek avukatınızın incelemesine sunabilirsiniz. Sisteme yüklediğiniz belge ve dokümanlara yalnızca seçtiğiniz avukatınız erişebilecektir.
 • Randevu oluşturma sürecinin 3.adımında, online görüntülü hukuki danışmanlık hizmet bedelinin tahsili yapılmakta ve hizmete dair E-SMM oluşturulmaktadır.
 • Kredi kartı bilgileriniz, Kulaçoğlu Hukuk Bürosu tarafından kaydedilmez.
 • Randevu tarihinden önce, danışmanlık hizmeti almaktan vazgeçmeniz halinde, ücretiniz iade edilir. Kullandığınız bankaya göre, ücretin hesabınıza iadesi birkaç gün sürebilir.
 • Ödemeniz onaylandıktan sonra, kaydolduğunuz cep telefonu numarasına, randevu bilgilerinizi içeren hatırlatma SMS’i gönderilir.
 • Randevu esnasında, avukatınızla internet üzerinden canlı ve görüntülü olarak görüşebilirsiniz. Dilerseniz, görüntünüzü kapatarak yalnızca sesli hukuki danışmanlık da alabilirsiniz.

Dilerseniz, Online.Kulaçoğlu Görüntülü Hukuki Danışmanlık Sistemine buradan giriş yapabilirsiniz.

ONLINE Hukuki Danışmanlık Sistemi
Sıkça Sorulan Sorular

Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti ihtiyacınızı, internet erişimizin olduğu her yerde, masaüstü bilgisayarınızdan, dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya cep telefonunuzdan, dilediğiniz gün ve saatte, tercih ettiğiniz Kulaçoğlu Hukuk Bürosu avukatı ile canlı görüntülü görüşme yoluyla karşılamanızı sağlayacak bir platformdur.

online.Kulaçoğlu görüntülü hukuki danışmanlık platformu ile online hukuki danışmanlık hizmeti her yılın başında Resmi Gazete’de yayımlanan güncel TBB Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine uygun olarak belirlenen ücret karşılığında sunulmaktadır. Tarifede belirtilen ücretler, hukuki danışmanlık hizmeti karşılığında avukatların talep edebilecekleri asgariücretler olup, online.Kulaçoğlu üzerinden hukuki danışmanlık hizmeti almak için müvekkil tarafından tercih edilen avukatın yetkinliği ve tecrübesi paralelinde ücretler farklılık gösterebilir. Ücretlerin, ilgili tarifedeki değişikliklere ve sair gereklilere göre uyarlanma hak ve yetkisi münhasıran Kulaçoğlu Hukuk Bürosuna aittir.

online.Kulaçoğlu görüntülü hukuki danışmanlık platformu ile masaüstü bilgisayarınızdan, dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya cep telefonunuzdan görüntülü hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

online.Kulaçoğlu görüntülü hukuki danışmanlık platformu üzerinden aldığınız randevu gün ve saatinde, avukatınızla bu platform üzerinden video görüşme şeklinde hizmet alabilirsiniz. Yapılan tüm görüşmeler, KVKK mevzuatına uygun şekilde gerçekleştirilmekte olup görüşmelerin ses ve görüntü kaydı alınmamaktadır.

online.Kulaçoğlu hukuki danışmanlık platformu üzerinden, ister randevu oluşturma sürecinde isterse hukuki danışmanlık esnasında karşılıklı olarak belge gönderilebilmektedir. Gönderilen belgeler gerekli olması halinde ve gereklilik devam ettiği sürece yürürlükteki KVKK mevzuatına uygun şekilde depolanmakta, aksi takdirde mevzuata uygun şekilde silinmekte, yok edilmekte ya da anonim hale getirilmektedir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye KHB Gizlilik Koşulları metninden ulaşabilirsiniz.

online.kulacoglu.av.tr sitesinde oluşturduğunuz kişisel hesabınıza daha sonradan giriş yaparak paylaşılan dosyalara ne zaman isterseniz erişebilirsiniz.

Randevu saatinizden önce, hiçbir gerekçe göstermenize gerek olmaksızın görüşme talebinizden vazgeçebilirsiniz. Görüşme talebinizden vazgeçme beyanınız Kulaçoğlu Hukuk Bürosuna iletildiğinde derhal ücret iade süreciniz başlatılır. Ödeme yaptığınız bankanıza bağlı olarak birkaç gün içerisinde ödeme yaptığınız hesaba ücret iadeniz yansıtılacaktır.

online.Kulaçoğlu görüntülü hukuki danışmanlık platformundaki görüşmeleriniz kesinlikle kaydedilmez. Mesajlarınız da şifreleme yöntemiyle kilitli şekilde korunur. Kendinize dair verdiğiniz bilgiler ve/veya ilgili hukuki danışmanlık hizmeti kapsamında gönderdiğiniz belgeler online.Kulacoglu Gizlilik Koşulları çerçevesinde korunur. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye online.Kulacoglu Gizlilik Koşulları metninden ulaşabilirsiniz.

Her türlü sorunuz veya geri bildiriminiz için bizimle info@kulacoğlu.av.tr adresinden veya 0212 347 00 40 ve 0552 200 16 00 hatlarından irtibata geçebilirsiniz.